top of page

Mis on raviminõustamine?

Raviskeemide ülevaatus on saanud alguse Ameerika Ühendriikides 1974. aastal, mil nähti proviisorite olulist rolli ravimeeskonnas. Ravimite kasutamise hindamine (medical use review) ning patsiendikesksem lähenemine haiguste ravimisel laienes Euroopasse 20. sajandi lõpupoole ning tänapäeval pakutakse apteegipõhiselt teenust ligikaudu pooltes Euroopa riikides. Eestis on personaalne raviminõustamise teenus kliinilise proviisori poolt esmakordne.

 

Raviminõustamise eesmärk on maksimeerida ravimitest saadav kasu ning minimeerida võimalik kahju.

 

Mina, kliiniline proviisor Silja Nellis nõustan videonõustamise või personaalse koduvisiidi teel.

Töötan sõltumatult ravimifirmadest jt farmaatsiaalastest ettevõtetest.

 

Raviminõustamisel keskendume Sulle ettenähtud ravimite võtmisel tekkinud murekohtadele ja vajadustele. Vaatame üle ka ravimite koos- ja kõrvaltoimed ning ravimite sobivuse kaasuvate haigustega. Ühtlasi arutame käsimüügiravimite, ravimtaimede ja toidulisandite kasutamist, kuna ka neil esineb ebasoodsaid koostoimeid ravimitega. Vajadusel toon välja asjaolud, mida oma perearstiga arutada. Annan nõu ravimite korrektse kasutamise ja säilitamise kohta (sh inhalaatorid, süstitavad diabeediravimid, silmatilgad jm). Samuti selgitan, kuidas teha koduseid vererõhu ja veresuhkru mõõtmisi ning millised eluviisimuudatused toetaksid paremini ravitulemusi ja hoiaksid Sinu tervist.

 

Nõustamise käigus koostan Sulle individuaalse kasutusjuhiste ning nõuannetega ravimilehe, millele saad ravimeid võttes toetuda.

 

Mul on sinu jaoks aega.

RAVIMINÕUSTAMINE OÜ     |     reg nr 16267509

+372 533 339 30

info@raviminoustamine.ee

Privaatsustingimused
Facebook:  Raviminõustamine

bottom of page