top of page
Writer's pictureSilja Nellis

RavimiReede – ravimite kevadkoristus!

Updated: Mar 3, 2023

Kevaditi on tavaks teha oma kodus kevadkoristust. Lisaks tavapärasele koristusele ja sorteerimisele tasub üle vaadata ka kodune ravimivaru ja esmaabikapp.


Mida vaadata?

• Kontrolli pakendilt ravimite ja tarvikute säilivuse kuupäevi ning sealhulgas kehtivust pärast avamist. Kui pakendile on märgitud säilivus 06.2022, võib antud ravimit tarvitada 30. juunini 2022 a.


• Kontrolli, kas sul on järele jäänud ravimeid, mida sa enam ei vaja.

Näiteks jäi ravimit üle antibiootikumikuurist või on arst muutnud raviplaani ning sa mõnda ravimit enam ei tarvita. Kindlasti ei tohi neid ravimeid hakata uuesti omal käel tarvitama! Enne pea oma arstiga nõu, et veenduda, kas need on sulle siiski vajalikud.

Samuti ei tohi oma ravimeid anda teisele pereliikmele või tuttavale isegi kui need sulle kunagi hästi mõjusid ning sa leiad, et neist võiks talle kasu olla. Iga terviseprobleemi hindab ning määrab sellele vajadusel asjakohase ravi inimese enda perearst. Arst teab oma patsiendi teisi haigusi ja kasutatavaid ravimeid ning saab hinnata ravimist saadavat kasu ja riske.


• Kontrolli, kas sul on koduses ravimikapis kõik sinu pere jaoks vajalik olemas või vajab see täiendamist. Kodus võiks olemas olla ravimivaru vähemalt üheks kuuks.

Esmaabikarbi kokkupanekuks personaalse nõu saamiseks saad pöörduda apteekri poole.


• Vaata üle, kas sinu ravimid on paigutatud vastavalt nende säilitamistingimustele. Info leiad ravimi infolehest.


• Vaata üle, kas sinu ravimid on paigutatud ohutusse, lastele ja ka lemmikloomadele kättesaamatusse kohta.


Mida teha aegunud ja kasutamata jäänud ravimitega?


• Aegunud ja kasutamata jäänud ravimid kogu kokku. Võta need papp-pakendist välja ja pane ravimeid sisaldavad pudelid, purgid, tuubid ja hõbedased blistrid kilekotti. Ümbrised ja pakendid võid panna tavalisse paberi ja papi jaoks mõeldud konterinerisse.


• Vii aegunud ravimid endale lähimasse apteeki või ohtlike jäätmete vastuvõtupunkti, kus saad need tasuta ära anda. Jäätmekäitlejad korraldavad ravimijääkide ohutu hävitamise.


• ÄRA VISKA RAVIMEID PRÜGIKASTI EGA TUALETIPOTTI! Sealt jõuavad need loodusesse ja võivad kaasa tuua joogivee saastumise ning kahju elusloodusele.

40 views0 comments

Recent Posts

See All

Opmerkingen


RAVIMINÕUSTAMINE OÜ     |     reg nr 16267509

+372 533 339 30

info@raviminoustamine.ee

Privaatsustingimused
Facebook:  Raviminõustamine

bottom of page